Dobro došli na www.tuzlasport.com!

Nedelja, 16 Decembar 2018
Bosnian Albanian Arabic English French German Italian Macedonian Slovenian Spanish Turkish

Održan Izbor sportiste grada Tuzle za 2015.godinu: Najuspješniji sportista Emir Čerkezović

emir cerkezovic sportista tuzle 2015 godU petak je u renoviranoj sali Narodnog pozorišta Tuzla održana tradicionalna manifestacija Izbor sportiste Tuzle za 2015. godinu. Organizator je gradski sportski savez uz pokroviteljstvom Gradske uprave Tuzla.

Na ovoj 56. manifestaciji Izbora sportiste Tuzle za najboljeg sportistu proglašen je Emir Čerkezović, koji je proglašen i za najboljeg sportistu u Tuzlanskom kantonu.

Emir Čerkezović je prvotimac OKK Slobode iz Tuzle, član je kadetske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, najuspješnije reprezentativne ekipe u timskim sportovima u istoriji naše države, kao i član kadetske reprezentacije BiH u košarci. Emir Čerkezović je u 2015. godini osvojio Zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Litvaniji i Zlatnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje su održane u Gruzij. 

Ovom prilikom dodijeljena su i priznanja u okviru olimpijskih i neolimpijskih sportova pojedinačno i ukupno, te posebna priznanja za pojedince i kolektive za doprinos i afirmaciji sporta u Tuzli. 

Nagrade po kategorijama:

OFICIJELNI OLIMPIJSKI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SENIORI/SENIORKE

1. Rusmir Malkočević – AK „Sloboda – Tehnograd“

2. Anela Alagić – KK „Jedinstvo BHT“

3. Maid Sukanović – PK „Zmaj – Alpamm“

NAJUSPJEŠNIJI JUNIORI/JUNIORKE (DO 18 GODINA)

1. Melisa Brčaninović – KK „Jedinstvo BHT“

2. Vanessa Tinjić – KRSG „Sloboda“

3. Nedim Ahmić – TK „Sloboda“

NAJUSPJEŠNIJI KADETI/KADETKINJE (DO 16 GODINA)

1. Laura Tomić – TK „Sloboda“

2. Mila Hrustić – PK „Zmaj – Alpamm“

3. Melika Kovčić – PK „Sloboda“

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE

1. KK „Jedinstvo BHT“

2. AK „Sloboda – Tehnograd“

3. BK „Zmaj do Bosne“

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI

1. Svitlana Tinjić – KRSG „Sloboda“

2. Mirza Oštraković – KK „Jedinstvo BHT“

3. Mirza Mulahasanović – TK „Sloboda“

PREPOZNATI OLIMPIJSKI I OSTALI SPORTOVI

izbor sportiste grada tuzla za 2015 godinu

NAJUSPJEŠNIJI SENIORI/SENIORKE

1. Dajana Crnoglavac – KBS „Tuzla – Sinbra“

2. Amra Vrabac – VT Kung Fu Klub „Panther“

NAJUSPJEŠNIJI JUNIORI I KADETI

1. Dina Mahmud – KBS „Tuzla – Sinbra“

2. Dženita Ibralić – VT Kung Fu Klub „Panther“

3. Amila Suljić – KBS „Storm“

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE

1. Kuglaški klub „Sloboda“

2. KBS „Tuzla – Sinbra“

3. VT Kung Fu Klub „Panther“

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI

1. Una Selman – Žilić – KBS „Tuzla – Sinbra“

2. Mirsad Nokto – VT Kung Fu Klub „Panther“

3. Zijah Jogunčić – KK „Sloboda“

OFICIJELNI PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA

– Kadira Nukić – Streljački invalidski klub „Tuzla“

NAJUSPJEŠNIJA EKIPA

– Streljački invalidski klub „Tuzla“

NAJUSPJEŠNIJI TRENER

– Mirsad Hasić – Streljački invalidski klub „Tuzla“

OSTALI PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA

– Admir Aščerić – KSS „Tuzla“

POSEBNA PRIZNANJA

IZUZETNA SPORTSKA DOSTIGNUĆA

– FK „Sloboda“

NAJUSPJEŠNIJI PEDAGOG

– Zijad Šabić – OŠ „Miladije“

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI RADNICI

1. Nedžad Aščerić

2. Elvir Bijedić

3. Ekrem Ibrić

(Tuzla Sport)